7 סיבות מדוע כדאי לטוס עבודה בחו"ל

טיול בחו"ל תמיד נשמע טוב אך ההחלטה לעבור לעבוד במדינה זרה לא תמיד מתקבלת בהתלהבות.

איך תשכנעו את המשפחה והחברים שזה הדבר הכי טוב בשבילכם כרגע?
ישנן סיבות רבות וטובות לחפש עבודה בחו"ל: קשה למצוא עבודה מכניסה, רוצים לטייל אבל אין מספיק כסף, זה הזמן לעשות שינוי, להתרחק, לשנות אווירה.
לפני שאתם אורזים את המזוודה ונפרדים לשלום מאמא, אבא והחברה, בדקו: האם אתם אוהבים שינויים? מסוגלים להסתגל בקלות לאנשים, לשפה, לתרבות? אם התשובה היא כן אז עבודה בחו"ל מתאימה לכם מאוד.

לא יכולים להירדם בלי הכרית מהבית? לא יכולים לאכול כלום מלבד האוכל של אמא מבלי לקבל התקף פאניקה?
כדאי שתנסו להתרגל לרעיון שהחיים מלאים שינויים ואולי נחוץ לכם שינוי כזה שלא ישאיר ברירה אלא להתרגל.

אז איך משכנעים את אמא, אבא, החברה והדוד, וכן, גם קצת את עצמכם שזה הדבר הכי טוב בשבילכם כרגע?

כסף
עבודה מכניסה כסף, גם אם זה בחו"ל. תוכלו גם להתנסות בעבודות שבחיים לא הייתם מוכנים לעשות בארץ.

קריירה
רוב העבודות שתעשו אולי לא יזניקו את הקריירה המקצועית שלך קדימה באופן ספציפי אבל כל מיומנות שאתם רוכשים מציגה אתכם כבעלי יוזמה.
מעסיקים שיהיו לכם בעתיד יעריכו את העובדה שהפגנת עצמאות, גמישות, ויכולת תקשורת בינאישית מצוינת היות ותצטרכו להתמודד עם תקשורת עם אנשים רבים מתרבויות שונות בשפה זרה. זה עשוי לתת לכם יתרון מול מישהו שלא התנסה בעבודה בחו"ל.

חוויות
זה לא משנה אם תבחרו לעסוק במכירות בדוכן או מדלת לדלת, כשתחזרו, יחד עם החוויות, תישאו עמכם גם תחושת הישג אמיתית.

חשיפה לתרבות חדשה
בניגוד לסתם טיול, העבודה מאפשרת להכיר טוב יותר את התרבות של המדינה בה אתם עובדים. אתם לא סתם תיירים. אחת המטרות היא להכיר אנשים חדשים, לראות מקומות אחרים, להיחשף לתרבויות אחרות ולהכיר את עצמכם קצת יותר טוב. בטיולים יש נטייה לעבור ממקום למקום ולראות קצת בכל מקום.
שהייה ממושכת במקום אחד מאפשרת להכיר לעומק את התרבות המקומית את האתרים המעניינים והפחות מתויירים וגם לגלות בעצמכם את האיזור.

הכרות עם אנשים חדשים
העבודה בחו"ל תאפשר לכם את הזמן הנדרש להכיר לעומק אנשים חדשים, העשויים להפוך להיות חברות רבת שנים עם עובדים או תושבים מקומיים. יהיו לכם זיכרונות לשנים ארוכות וחברים במקומות שונים בעולם שתוכלו לבקר.

אתגר
גם אם אתם משוכנעים בכך שזוהי הדרך הטובה ביותר עבורכם, האנשים סביבכם וודאי ירימו גבה. הסבירו לעצמכם ולסובבים אתכם שהכל אפשרי ואפשר להצליח בעבודה בחו"ל אם תרצו בכך. אגב, לאנשים (גם אלה שאוהבים אותנו) יש נטייה להרים גבה כאשר אנחנו רוצים לעשות משהו שונה, מאתגר במדינה אחרת.

חופש אמיתי
בזמן שאתם עובדים לא תהיו חופשיים לגמרי אך לאחר תקופת הסתגלות קצרה לבטח תחוו תחושת חופש אמיתית, שנובעת מהביטחון ביכולת שלכם לעבוד בכל מקום בעולם, להינות ולהתפרנס בכוחות עצמכם.

אם אתם פתוחים לרעיון, עבודה בחו"ל יכולה לשנות את החיים שלכם. יכול להיות שלא תהיה לך העבודה הטובה ביותר בתחילה אבל בטוח שתמצא משהו הרבה יותר חשוב – חלק ממך שעדיין לא פגשת.