שילוב עבודה בחו"ל וזוגיות

שילוב עבודה בחו"ל וזוגיות

עבודה בחו"ל וזוגיות הם שני תחומים תובעניים בפני עצמם…

איך משלבים את שניהם ונמנעים מעימותים אחד עם השני?
עבודה וזוגיות הם לכאורה שני תחומים שונים, אבל יש להם הרבה במשותף – שניהם מספקים בטחון ויציבות, אבל מצד שני – בשניהם יש שיגרה ושחיקה. התייחסו לבן או בת הזוג כמו אל פרח באדנית, שצריך להשקות ולטפח. כמובן, אולי יש לכם קקטוס, והוא לא דורש יותר מידי חוץ מכך שתתנו לו קצת שקט ומנוחה.

הבעיות מתחילות בעיקר בשעות המאוחרות של היום. אחרי שעות ארוכות בעבודה, אנחנו נאלצים לצלוח את ים הפקקים, באוטו או בהיטלטלות מתישה באוטובוס. אנחנו חוזרים הביתה רעבים ועייפים, ומביאים איתנו את העצבים והעייפות של היום. בבית מחכה לנו החצי השני, מותש גם הוא מעוד יום אינטנסיבי. איך בכל זאת נמנעים מעימותים זה עם זו, או זה עם זה, או זו עם זו? מדובר במשימה לא קלה, שמחייבת הרבה התפשרות והבלגה.

קודם כל – כדאי ורצוי לקבוע יום בשבוע (יום חמישי, למשל) שבו תקבעו "דייט". זה יום שלא תגיעו מאוחר מהעבודה, ותצאו יחד לשתות קפה או בירה אחרי העבודה, ותעשו משהו שלא עשיתם הרבה זמן – תדברו (אפשר אפילו, לשם שינוי, לשבור את התבנית שבה את מדברת והוא מקשיב ומהנהן. נסי לגלות עניין בחיים שלו).
אפשר להפתיע את בן או בת הזוג בארוחת ערב רומנטית מעשה ידיכם, במיוחד אם המקרר שלכם בדרך כלל ריק ואתם אוכלים בחוץ. כמובן, האפקט של הארוחה הרומנטית יתבטל אם תשאירו אחריכם הרים של כלים מלוכלכים בכיור ועל השיש. אל תעשו חצי עבודה. אם החלטתם לפנק את החצי השני – עשו זאת עד הסוף.

מטלות הבית המרגיזות הם גם נושא למריבה. כדאי להתחלק בנטל של מטלות הבית. אתה אולי גדלת בבית שהתייחסו אלייך כמו אל שייח טורקי, מחאת כפיים ואימא שלך רצה אלייך עם צלחות עמוסות באוכל, פינתה אחרייך את הכלים ושטפה אותם, ואחרי כן רצה בכל הבית ועשתה ספונג'ה, כביסות, תלתה בגדים וגיהצה לך את התחתונים. מזל טוב, התקדמנו קצת מאז ימי הביניים, והאישה שלך עייפה אחרי יום בעבודה, היא תשמח אם תפנק אותה קצת.
את – תפסיקי להציק לו כשהוא רואה כדורגל בעיניים מזוגגות כמו זומבי. תני לו את הספייס שהוא צריך במקום לנדנד לו להעביר ערוץ. את יכולה לשבת לידו ולנסות לגלות עניין. כדורגל זה לא דבר כל כך משעמם, ואם תתענייני קצת תגלי שזה הרבה יותר מעניין ממה שחשבת (על רונלדו שמעת?). אולי תגלי שצפייה בגברים שריריים ערומים למחצה, צעירים ואיטלקים/ספרדיים, היא לא נוראה כל כך כמו שחשבת. כמובן, על כדורגל ישראלי את יכולה להרשות לעצמך לוותר.

אם אתם אוחזים במשרה תובענית – תזכרו שלא התחתנתם עם הקריירה, ובן/בת הזוג הרשמי שלכם יושב/ת בבית, ולא במשרד, מחכה לכם. עם כל הכבוד לקריירה, חשוב להקדיש זמן גם לבית, ולא לעבור לגור במשרד.